Miłosne dedykacje i cytaty

Miłość nie pyta o nic, bo kiedy zaczynamy się nad nią zastanawiać, ogarnia nas przerażenie, niewypowiedziany lęk, którego nie sposób nazwać słowami. Może jest to obawa bycia wzgardzonym, odrzuconym, obawa, że pryśnie czar? (Paulo Coelho). Co roku, w Walentynki, składamy sobie najczęściej proste, miłosne życzenia. Często przybierają one żartobliwy charakter. A gdyby tak w tegoroczne Walentynki zdecydować się miłosne dedykacje oraz życzenia? Przykładem może być piękny cytat znanego pisarza Paulo Coelho. Taki cytat można napisać w kartce walentynkowej, w internetowej pocztówce walentynkowej czy na przykład na pachnącej papeterii. To świetny pomysł na miłosne dedykacje dla pań, ale i dla panów. Takie życzenia sprawią mnóstwo radości i na pewno będą powodowały wzruszenie.

Jedynie miłość rozumie tajemnicę: innych obdarować i samemu przy tym stać się bogatym (Clemens von Brentano) Ogromną ilość cytatów i aforyzmów o miłości znajdziemy w specjalnych książkach. W księgarniach, na półkach, sporo takich pozycji. Osoby, które nie chcą kupować takich książek, albo po prostu szkoda im na to pieniędzy, mogą przewertować internet. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę www hasła takie jak np. „miłosne dedykacje” czy „miłosne cytaty”. Wybór jest ogromny! Ważne jest jednak to, aby nie wybierać przypadkowego cytatu. Najważniejsze to dobrze znać osobę, do której taki cytat będzie kierowany. Wtedy należy dobrać do indywidualnie. Może to być te miłosny cytat ulubionego pisarza osoby cytowanej. To na pewno sprawi mnóstwo radości.

Miłość – to dwie dusze w jednym ciele. Przyjaźń – to jedna dusza w dwóch ciałach. A gdy miłość łączy się z przyjaźnią, powstaje wówczas jedność podwójna i zupełna…  Miłość jak i szczęście nie jest to coś, co przychodzi z zewnątrz, one są w nas, one tkwią w nas i tylko od nas zależy, czy w sprzyjających momentach wyzwalają się (Zofia Kucówna). To czy wybierzesz taki cytat czy inny, zależy oczywiście tylko i wyłącznie od Ciebie. A może zdecydujesz się na napisanie własnego cytatu? Spróbuj, na pewno się uda! Jeżeli będzie to płynęło prosto z serca, to na pewno się uda.