Wierszyki i piosenki o miłości

Miłość. Temat poruszany od dawien dawna przez pisarzy. Tak naprawdę większość utworów poetyckich czy pisanych prozą dotyczy tematu miłości mniej lub bardziej. Miłość to przecież ogromne uczucie żywione do drugiej osoby. Często rozumie się to uczucie jako sporą ilość emocji oraz doświadczeń, których nabywa się w związku z silną więzią. Pojęcie „miłość” używane jest w wielu kontekstach. Przede wszystkim rozumiemy ją jako miłość do drugiej osoby płci przeciwnej. Ale miłością można darzyć jakieś miejsce, zwierzę, a nawet siebie. Tak jak już wspomnieliśmy na początku. Miłość wielokrotnie była inspiracją w literaturze. Ale nie tylko. Miłość była i jest tematem do rozważań dla osób zajmujących się religią czy psychologią.

Wiersze o miłości, najczęściej stawiające to uczucie ponad wszystkim i często będące wyznaniem dla drugiej osoby, wielokrotnie recytowane i odczytywane są podczas Dnia Zakochanych, czyli 14 lutego. Wiersz o miłości traktowany jest jako życzenia i wyznania miłości, które w tym dniu są przecież tak bardzo powszechne. Nic dziwnego, że miłosne wiersze (mniej lub bardziej poważne) znajdziemy na wielu stronach internetowych. Warto sięgnąć po najpiękniejsze wiersze o miłości, takie jak np. „Świat stał się uboższy” Haliny Poświatowskiej czy na przykład „To dla Ciebie” Leonardo Cohena.

Teksty piosenek o miłości także cytowane są podczas Walentynek. Artyści muzyczki śpiewają niejednokrotnie o miłości szczęśliwej i najczęściej o nieszczęśliwej. Wiele tekstów jest naprawdę pięknych i wartościowych, tak jak np. „Listen to your heart” Roxette czy też „Dzięki za miłość” Katarzyny Groniec. Oczywiście, 14 lutego sięgamy po teksty o miłości szczęśliwej. Mimo przeważającej liczby tekstów traktujących o uczuciu nieszczęśliwym, bez problemów uda się znaleźć te o miłości spełnionej. Ale przecież wiersze miłosne czy piosenki na ten temat nie muszą być wykorzystywane tylko podczas Dnia Zakochanych. Wyznania miłości mogą mieć miejsce każdego dnia. W im bardziej oryginalnej formie, tym oczywiście lepiej! Warto, by zakochani o tym pamiętali każdego dnia w roku.