Wyznania miłosne dla niej i dla niego

Miłość to jedno z najwspanialszych uczuć, jakie może nas spotkać przez całe życie. Dwie osoby, które pałają do siebie mocnym i gorącym uczuciem, mają ochotę ogłosić to całemu światu. Przede wszystkim jednak chcą sobie nawzajem ciągle wyznawać swoje uczucia. O ile na początku związku, który wtedy znajduje się w najbardziej namiętnej i intensywnej fazie, wyznania miłosne są na porządku dziennym, tak jednak wraz z upływem czasu, euforia miłosna nie jest już tak ogromna. Nie oznacza to jednak najczęściej mniejszej miłości. Po prostu związek przeszedł w fazę stabilizacji. Ale to wcale nie oznacza, że nie należy sobie wyznawać uczuć! Warto jak najczęściej mówić „Kocham Cię”, przede wszystkim po to, by drugiej osobie zrobiło się miło – by poczuła się kochana, doceniana i szanowana.

Ktoś może powiedzieć, że ciągłe zapewnianie o miłości nie ma najmniejszego sensu. A wszystko dlatego, że skoro dwie osoby się kochają, to cały czas to czują. Nie muszą ciągle powtarzać jakże banalnych zwrotów w stylu „Uwielbiam Cię”, „Kocham Cię” czy np. „Jesteś dla mnie wszystkim”. Oczywiście, chodzi przecież o uczucia. To coś więcej niż tylko słowa. Co jednak zaszkodzi powiedzieć dwa miłe słowa ukochanej osobie? To przecież tak naprawdę nic nie kosztuje. A być może dzień stanie się znacznie milszy, wyjście do pracy atrakcyjne, a deszcz piękny!

Wyznania miłosne dla niej i dla niego mają miejsce przede wszystkim w Dniu Zakochanych. 14 lutego na dobre wpisał się w naszą kulturę. Tego dnia ciągle słyszymy wyznania miłosne, słodkie wierszyki itd. Gotowe życzenia i gotowe wyznania miłosne znajdziemy bez najmniejszych trudności w internecie i nie tylko. Wiele osób jednak nie chce kopiować schematycznych wyznań z sieci. Rzeczywiście, to trochę pójście na łatwiznę (chociaż czasem „lepszy rydz niż nic”). Warto jednak wykazać się inicjatywą i samemu wymyślić ciekawe wyznanie (np. wyznanie miłosne po chińsku) oraz sposób jego przekazania. Oczywiście, tego dnia warto jak najwięcej podkreślać swoje uczucia. Nie zapominajmy jednak o tym, aby robić to także poza tym dniem. A gdyby tak sprawić, że Walentynki będą miały miejsce przez cały rok?