Życzenia walentynkowe w innych językach

Co roku składasz walentynkowe życzenia ukochanej osobie? Zawsze jest to sms albo internetowa kartka? Albo po prostu spędzacie miło wieczór, szepcząc sobie miłe słówka do ucha? Może w tym roku warto coś zmienić? Kartka walentynkowa wysłana tradycyjną pocztą? List na ozdobnym papierze? Oczywiście, to bardzo niepowtarzalne pomysły. Nie możemy jednak zapominać, że tak naprawdę i tak najważniejsza jest treść. Karta walentynkowa czy romantyczny list muszą składać się z wyjątkowych słów. Co powiesz na to, aby pocztówka miłosna składała się ze zwrotów „Kocham Cię” napisanych w różnych językach?

Albańskie „The dua”, angielskie „I love you”, arabskie „Ohiboka”, bengalskie „Aami tomaake bhaalo baashi”, bułgarskie „Obliczam te”, brazylijskie „Eu te amo”, chińskie „Wo ai ni”, czeskie „Miluji te”, duńskie „Jeg elsker dig”, „filipińskie „Mahal ka ta”, francuskie „Je t’aime”, greckie „S’apogo”, hawajskie „Aloha wau ia ‚oe”, hebrajskie „Anee ohev otakh”, holenderskie „Jk haud van jou”, indonezyjskie „Saya cinta padamu”, islandzkie „Eg elska ting”, japońskie „Watakushi wa anata o aishinasu”, katalońskie „T’estimo”, koreańskie „Saranghaeyo”, łacińskie „Te amo, Vos amos”, niemieckie „Ich liebe dich” albo „Ich hab’ dich lieb”, norweskie „Jeg elsker deg”, portugalskie „Te amo”, rosyjskie „Ja ljublju tiebja”, rumuńskie „Te jubesc” czy też serbskie „Volim te”
słowackie „Lubim ta, Mam ta rad”, suahilijskie „Nakupenda wewe” i wiele, wiele innych.

„Kocham Cię” w różnych językach, wysłane w smsie ukochanej osobie albo napisane na walentynkowej pocztówce, spodoba się z całą pewnością każdemu. Mogą to być zatem romantyczne dedykacje dla mężczyzn czy też miłosne życzenia dla kobiet. Koniecznie warto pomyśleć o takich życzeniach, gdy ukochana osoba studiuje np. filologię germańską, angielską czy inną, albo gdy po prostu uwielbia języki obce i ciągle uczy się nowych. W takim przypadku będzie to nic innego jak strzał w dziesiątkę. Ale nawet jeżeli obdarowywana osoba nie zna języków obcych, też na pewno poczuje się wyjątkowo czytając „Kocham Cię” od ukochanej osoby tak wiele razy i to w dodatku w różnorodnych językach.